Futbolun ustaları Tatvan'da

Futbolun ustaları Tatvan'da
Futbolun ustaları Tatvan'da
BİTLİS (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği "Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor" Projesi kapsamında Bitlis'e gelen...

BİTLİS (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği "Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor" Projesi kapsamında Bitlis'e gelen eski milli sporcular, Tatvan ilçesinde gençlerle buluştu.

Eski milli futbolculardan Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Hasan Şaş, Ogün Temizkanoğlu ve Semih Yuvakuran ve Ali Gültekin Tatvan Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen programa katıldı.

Programda konuşan Çolak, Tatvan'da olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Projenin amacının Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki gençlerle bir araya gelerek onlarla sohbet etmek ve onları mutlu etmek olduğunu kaydeden Çolak, projenin kendileri için önemli ve güzel bir anı olduğunu belirtti.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Ali Gültekin de şöyle konuştu:

"Kimi şarkı söylemeyi, kimi spor yapmayı sever. Önemli olan yapılan işi sevmektir. Sevilen şeyi yapmaktır. Bizler mahallede 3-5 kişi toplanıp futbol oynardık. Bu işe yönelirdik ve bunu severek yapardık. Yerel anlamda da mutlaka işin başındaki insanların gençlere destek olması lazım. İmkanların eşit olarak sunulması ve artırılması lazım. Bununla ilgili bize düşen görevleri yapmaya çalışacağız. Önemli olan bu işleri yapabilme gayretidir. Bizler bu elektriği görüyoruz. İnşallah sizlere de bu şekilde yansır."

Tatvan'daki gençler için spor alanları oluşturmaya çalıştıklarını belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ise beden eğitiminin önemine değindi.

Geniş sosyal aktiviteleri olan bir gençlik merkezi projelerinin olduğunu belirten Erkan, gençler için ulaşımı kolay spor tesisleri oluşturmak istediklerini ifade etti.

Spora yapılacak en büyük katkının spor yapmak olduğunu kaydeden Erkan, sağlıklı ve başarılı nesiller oluşturarak, daha mutlu bir toplum oluşturabilmenin inancı içinde olduklarını sözlerine ekledi.

Ardından, futbolun ustalarına Ahlat bastonu ve çeşitli hediyeler verildi.