"Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi

"Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi
"Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi
BİTLİS (AA) - Mutki Kaymakamlığı Proje Birimince hazırlanarak, Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulan "Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim...

BİTLİS (AA) - Mutki Kaymakamlığı Proje  Birimince hazırlanarak, Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulan "Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi kabul gördü.

2014 yılı birinci çağrı döneminde bakanlığa sunulan proje, kabul edilerek hayata geçirildi.

Projeyle gençlerin evrensel ve insani değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan, uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak, potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirmeleri için imkan ve zemin oluşturulması amaçlanıyor.

Mutki Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında geziler düzenleneceğini söyledi.

Bu kapsamda değişik bölgeleri gezen gençlerin, farklı kültürleri tanıyacağını ifade eden Topsakaloğlu, şöyle konuştu:

"Gençlerimiz kültürlerini tanıyacak. Projemizin hedef kitlesi 14-19 yaş aralığındaki dezavantajlı durumda ve şartlar gereği yaşadığı ilin dışına çıkmamış gençlerdir. Bu yüzden farklı kültürlerle temas kuramayan 45 genç, projemizin hedef kitlesidir. Gerçekleştirilecek faaliyetler sonucu, ön yargılarından arınarak, başkalarına karşı anlayış ve hoşgörüye sahip bireyler kazanacağız. Bu nedenle Bursa, Konya ve Trabzon'a geziler düzenleyeceğiz. Özlem duyduğumuz sağlıklı nesillerin yetişebilmesi amacıyla, farklı bölgelerde yaşayan gençlerin birbirlerini tanımaması ve bilmemesinden kaynaklanan ön yargılarının yıkılması gerekir. Projemizde temel amaç birbirine karşı hoşgörülü, karşıdakini kabul edici ve önyargılardan uzak yeni bir nesle ışık tutmaktır."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  TRABZON

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  Proje

  ,

  genç

  ,

  Uzak

  ,

  Karşı

  ,

  Evrensel