Güroymak Küçük Sanayi Sitesi hizmet binası açıldı

Güroymak Küçük Sanayi Sitesi hizmet binası açıldı
Güroymak Küçük Sanayi Sitesi hizmet binası açıldı
BİTLİS (AA) - Güroymak Küçük Sanayi Sitesi Hizmet binası törenle hizmete açıldı.Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) hibe destekleriyle, Güroymak...

BİTLİS (AA) - Güroymak Küçük Sanayi Sitesi Hizmet binası törenle hizmete açıldı.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) hibe destekleriyle, Güroymak Yeni Sanayi Sitesi Hizmet binasının açılışı gerçekleşti.

Açılışta konuşan DAKA Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay, yeni sanayi sitesine altyapı oluşturmayı, çevre ve sosyal alanları geliştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.  

Güroymak'ın potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu belirten Çakay, "İhtiyaç duyulan bir tesistir. Güroymak'a kazandırmış olduğunuz bu sosyal tesisten memnunuz ve bundan sonra yapacağınız projeli destek çalışmalarınıza yardımcı olacağız" ifadelerini kullandı.

Güroymak Yeni Sanayi Sitesi Başkanı Yakup Akdeniz ise emeği geçen herkese teşekkür ederek, yapılan tesisin sadece kooperatif üyelerinin değil tüm esnafın yeri olduğunu söyledi.

Açılışa  Belediye Başkan Vekili Cesim Tokay, Günkırı Belediye Başkanı İlhan Çetinsoy, İşkur İl Müdürü Alaattin Aslan, iş adamları ve sanayi çalışanları katıldı.