Güroymak'ta dokuma konfeksiyon ve makineci kursu açıldı

Güroymak'ta dokuma konfeksiyon ve makineci kursu açıldı
Güroymak'ta dokuma konfeksiyon ve makineci kursu açıldı
BİTLİS (AA) - Güroymak ilçesinde dokuma konfeksiyon ve makineci kursu açıldı.Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alaattin Aslan, yaptığı açıklamada,...

BİTLİS (AA) - Güroymak ilçesinde dokuma konfeksiyon ve makineci kursu açıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alaattin Aslan, yaptığı açıklamada, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nur Yapı Tekstil Hırdavat Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi işbirliğiyle kursu açtıklarını söyledi.

Kursun ilçe için büyük önem taşıdığını ifade eden Aslan, şöyle konuştu:

"Güroymak'ta 75 kişilik kurs açtık. İlk etapta kursiyer olma şartını taşıyan 60 kişiyle kursa başladık. Uzmanlaştırılmış Mesleki Eğitim Merkezi Beceri (UMEM) Projesi kapsamında, kursiyerlere 74 gün ve 512 saat pratik ve teorik eğitim verilecek. Kurs süresince katılımcılara günlük 25 lira harçlık ödenecek. Kursiyerlerin iş kazası ve meslek hastalığı ile sağlıktan faydalanmayanlar için, genel sağlık sigorta primleri kurumumuzca karşılanacak. Bu meslekte kalifiye eleman sıkıntısı yaşanıyor. Eleman temininde güçlük çekilen mesleklere yönelik bu tür mesleki eğitim kursları düzenleyeceğiz. Hem işsiz vatandaşları meslek sahibi yapıyoruz hem de işverenlerin kalifiyeli eleman ihtiyacını karşılıyoruz."

Aslan, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğünce kurs sonunda sertifika verileceğini ifade etti.


  ETİKETLER:

  Pratik

  ,

  ilçe

  ,

  sanayi

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sigorta

  ,

  Aslan