Güroymak'ta eğitim değerlendirmesi

Güroymak'ta eğitim değerlendirmesi
Güroymak'ta eğitim değerlendirmesi
BİTLİS (AA) - Güroymak Milli Eğitim Müdürü Emrullah Sabaz, 2014 - 2015 eğitim öğretim sezonunda yapılan çalışmaları değerlendirdi. Milli Eğitim...

BİTLİS (AA) - Güroymak Milli Eğitim Müdürü Emrullah Sabaz, 2014 - 2015 eğitim öğretim sezonunda yapılan çalışmaları değerlendirdi. 

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullardaki yönetici, öğretmen ve öğrenci velileriyle planlı ve koordineli çalışarak hedeflerine ulaşma konusunda önemli adımlar attıklarını bildiren Sabaz, hayatın her alanında başarının tesadüflerle değil planlı çalışma ve işbirliğiyle ortaya çıktığını vurguladı. 

İlçenin eğitim kapasitesini arttırmak amacıyla, Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme Yönergesinin çıkmasıyla birlikte ilçe komisyonu oluşturduklarını anımsatan Sabaz şöyle konuştu:

"2014-2015 sezonunda tüm okullarımızda öğrenci ve velilere bilgilendirme ve talep çalışmaları yaptık. Okullarımızdan alınan talepler doğrultusunda ilçemizdeki mevcut bulunan tüm ortaokullar ile liselerde yetiştirme kurslarının açılması kararlaştırıldı. Ekim 2014 tarihinden itibaren ilçemizdeki 21 ortaokul, 5 lise ve mezunlara yönelik oluşturulan 1 kurs merkezinde eğitimler verilmeye başladık. 21 ortaokulda açılan yetiştirme kursuna 2 bin 304 öğrenci kayıt yaptırdı ve bu kurslarda 156 öğretmen görevlendirdik. İlçede bulunan 5 lisede açılan yetiştirme kurslarına 680 öğrenci kayıt yaptırdı."