Güroymak'ta "Hayat Boyu Öğrenme" komisyonu toplandı

Güroymak'ta "Hayat Boyu Öğrenme" komisyonu toplandı
Güroymak'ta "Hayat Boyu Öğrenme" komisyonu toplandı
BİTLİS (AA) - Güroymak ilçesinde, Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı yapıldı.Kaymakamlık Konferans Salonunda...

BİTLİS (AA) - Güroymak ilçesinde,  Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık Konferans Salonunda İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya başkanlığında yapılan toplantıya, kurum amirleri ve sivil  toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Kaya, "Hayat boyu öğrenme, kişisel, kamusal, sosyal ve istihdam perspektifi içinde bilgi, beceri ve yeterliliklerin geliştirilmesi amacıyla, hayat boyunca dahil olunan tüm öğrenme faaliyetleri olarak tanımlanır" dedi.

Okuma yazma bilmeyenlere yönelik alan taramalarının yapılacağını ve böylece ilçe genelinde okuma yazma bilmeyenlerin en aza indirilmesi için gerekli tedbirleri alacaklarını ifade eden Kaya, bu konuda farkındalık yaratmak istediklerini ifade etti.

Ardından İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi müdürlükleri, 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarısında, hayat boyu öğrenme kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yaptı.

Toplantı sonunda, 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi ve kurumlarla iş birliği halinde açılacak kurslar kararlaştırıldı.