Güroymak'ta siyer bilgi yarışması düzenlendi

Güroymak'ta siyer bilgi yarışması düzenlendi
Güroymak'ta siyer bilgi yarışması düzenlendi
BİTLİS (AA) - Güroymak ilçesi Günkırı beldesinde, "Peygamberimi Seviyorum O'nun Yolunda Yürüyorum" Projesi kapsamında siyer bilgi...

BİTLİS (AA) - Güroymak ilçesi Günkırı beldesinde, "Peygamberimi Seviyorum O'nun Yolunda Yürüyorum" Projesi kapsamında siyer bilgi yarışması düzenlendi.

İlçedeki ortaokullar arasında düzenlenen yarışma, Günkırı İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı. Selahattin Rahime Dur İmam Hatip Ortaokulu, Gölbaşı İmam Hatip Ortaokulu ve Günkırı İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı yarışma öncesinde konuşan "Peygamberimi Seviyorum O'nun Yolunda Yürüyorum" Projesi Koordinatörü Miraç Kulu, projenin son ayağı olarak Güroymak genelinde bilgi yarışması düzenlediklerini söyledi.

Bilgi yarışmasına, ilçe genelinde yeni açılan 5. sınıf imam hatip ortaokulları öğrencilerinin katıldığını kaydeden Kulu, şöyle konuştu:

" Proje ekim ayında hayata geçirildi. Proje kapsamında okullar arasında yapılan yarışmalarda en çok salahat-ı şerif çeken ve hadis-i şerif ezberleyen öğrencilere ödüller verildi. Projenin son ayağı olan yarışma öğrenciler arasında yapıldı ve dereceye giren öğrenciler okulları adına bu yarışmaya katıldılar. Yarışma çok güzel geçti. Amacımız, yeni açılan imam hatip ortaokullarının farkındalığını çocuklara kazandırmaktır."

Programa Günkırı Belediye Başkanı İlhan Çetinsoy, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci  ve veliler katıldı.