Hasta çocukları için yardım bekliyorlar

Hasta çocukları için yardım bekliyorlar
Hasta çocukları için yardım bekliyorlar
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde yaşayan Akdemir ailesi, Metafizer Displazi (gelişim bozukluğu) hastalığına yakalanan 2 çocuğunun tedavisi için yardım...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde yaşayan Akdemir ailesi, Metafizer Displazi (gelişim bozukluğu) hastalığına yakalanan 2 çocuğunun tedavisi için yardım bekliyor.

İlçenin Esentepe Mahallesi'nde kiralık bir evde yaşayan Akdemir ailesi, son 5 yıldır gelişim bozukluğu hastalığına yakalanan çocukları 5 yaşındaki Yağmur ile 8 yaşındaki Kerem'i tedavi ettirmeye çalışıyor.

Çocuklarının her geçen gün gözlerinin önünde eridiğini ve ellerinden bir şey gelmediğini söyleyen baba Abidin Akdemir, şimdiye kadar gösterdikleri tüm çabaya rağmen hiçbir sonuç elde edemediklerini söyledi.

Tedavileri konusunda yetkililerden ve hayırseverlerden yardım beklediklerini ifade eden Akdemir, "Çocuklarım her geçen gün gözümüzün önünde eriyor. Elimizden hiçbir şey gelmiyor. Bu da bizi kahrediyor. Son 4 yıldır çocuklarımı götürmediğim hastane ve doktor kalmadı. Nereye gittiysek kimse olumlu bir şey söylemiyor. Hep başka yerlere sevk ediyorlar. Ancak gittiğimiz yerlerde de bir çözüm bulunamıyor. Tek istediğimiz çocuklarımızın iyileşmesi. Bu konuda herkesten yardım ve destek bekliyoruz" diye konuştu. 

Anne Ceylan Akdemir ise oğlu Kerem'in ilkokul 3. sınıfa gittiğini ve hastalığı nedeniyle sırtında taşıdığını bildirerek, "Oğlumun, hastalık yüzünden artık ayakları tutmuyor, ellerini ise tam olarak kullanamıyor. Bu yüzden de okula gidiş gelişlerde çok sıkıntı yaşıyoruz. Kızım Yağmur da yine aynı şekilde. O da artık yürüyemez duruma geldi. Her geçen gün ikisi de eriyor. Elimizden bir şey gelmiyor. Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  Kiralık

  ,

  Tatvan

  ,

  Yağmur

  ,

  ilkokul