Hasta yoğunluğu nedeniyle gece gündüz çalışıyorlar

Hasta yoğunluğu nedeniyle gece gündüz çalışıyorlar
Hasta yoğunluğu nedeniyle gece gündüz çalışıyorlar
- Bitlis Devlet Hastanesi yöneticisi Dilekçi: "Hasta sayısında yoğunluk yaşanıyordu. Mesai saatleri yetersiz kalıyordu. Hastalara daha kaliteli bir hizmet sunmak için ülkede uygulanmayan 'fizyoterapistlerle gece nöbeti' sistemine geçtik"

BİTLİS (AA) - Bitlis Devlet Hastanesi yönetimi, fizik tedavi şikayetlerinin sıklıkla görüldüğü kentte, kış mevsiminin gelmesiyle hastanede oluşan yığılmanın önüne geçmek için yeni bir uygulamaya başvurdu.

Kış mevsiminin gelmesiyle artan soğuklardan etkilenen ve yoğun olarak hastaneye başvuran fizik tedavi hastalarının mağdur olmasını istemeyen hastane yönetimi, hastalara daha kaliteli hizmet vermek için fizik tedavi ünitesindeki yatak kapasitesini artırarak, "fizyoterapistlerle gece nöbeti" uygulamasına geçti.

Hastane yöneticisi Erdal Dilekçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, fizik tedavi hastalarının mağdur olmamaları için çalışma yaptıklarını belirterek, tamamen hastaneye ait fizik tedavi ünetisi ve fizyoterapistlerle gece nöbetli sisteme geçtiklerini ifade etti.

Dilekçi, bölgede özellikle fizik tedaviye ait hastalıkların çok olması ve kış aylarında soğuk havalarda bu şikayetlerin artması nedeniyle fizik tedavi bölümünde yığılmalar olduğunu bildirerek, şöyle konuştu:

"Buna çözüm olarak servisimizin kapasitesini artırdık. 19 yataklı olan servisimizi 40 yataklı hale getirdik. Bunlardan 15 tanesi tamamen otomotik motorlu yatak şeklinde. Bunun yanında fizik tedavi ünitemizde fiziki olarak yetersizliklerimiz vardı. Bunu hızlı şekilde giderdik. Eksik cihazlarımız var bunun için alım planladık. Şu an da ülkemizde ilk olacak bir çalışmaya gittik. Tamamen hastaneye ait fizik tedavi ünetisi ve fizyoterapistlerle gece nöbetli sisteme geçtik. Günlük yaklaşık 100 hastaya hizmet veriyoruz. Bu sisteme geçmemizini nedeni ise mesai saatlerimiz yetersiz kalıyordu. Fizyoterapist arkadaşlarımıız da bizi kırmayıp nöbetli sistemi kabul etti."


  ETİKETLER:

  Gece

  ,

  kış

  ,

  hizmet