"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Projesi

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Projesi
"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Projesi
BİTLİS (AA) - "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Projesi Adilcevaz ilçesinde tanıtıldı.İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardım Vakfı (İHH) Başkan...

BİTLİS (AA) - "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" Projesi Adilcevaz ilçesinde tanıtıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardım Vakfı (İHH) Başkan Yardımcısı Fırat Kıranşal ile Bitlis İl Başkanı Muzaffer Taşcan, Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ve Belediye Başkanı Necati Gürsoy'u ziyaret ederek projesini tanıttı.

Kaymakam Özbek, yaptığı açıklamada, İHH temsilcilerinin yaptığı hizmet ve projeleri yakından takip ettiklerini belirterek, "Bu devletimizin ve kurumlarımızın sahip çıkması gereken bir projedir. İlçemizde yürütülmesi düşünülen projeye her türlü katkıyı sunmaya hazırız. İHH temsilcilerine yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür ederim" dedi.

Adilcevaz Kaymakamlığı Proje ve Koordinasyon Merkezinde Kaymakam Özbek ve Başkan Gürsoy'a, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığında yürütülen proje hakkında bilgi veren Kıranşal, projeyle çocukların küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever ve başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirilmesini esas aldığını belirtti.

Kıranşal, "Bu kampanyayla savaş, doğal afet, yoksulluk ve hastalık gibi sebeplerle Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde anne babasını kaybetmiş olan çocuklarımızın eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için ülkemizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kur'an kurslarındaki öğrencilerimize katkı sağlaması hedeflenmektedir" dedi.

Başkan Gürsoy ise "Allah'ın sevgilisi Peygamber efendimizin de bir yetim olduğunu düşündüğümüzde, projenin önemi daha da ortaya çıkıyor. Bu konuyu hassasiyetle işleyen, bütün yetimlere ulaşan, gönüllülük esasını ortaya koyan İHH ekibi ve temsilcilerini gönülden tebrik ediyorum. Bugün dünyadaki yetimlerin gözü kulağı Türkiye'de ve ülkemizden gidecek yardımlarda. Allah ülkemizdeki gönül erlerinin sayısı artırsın" diye konuştu.