Hizan Endüstri Meslek Lisesi'ne semt sahası kuruldu

Hizan Endüstri Meslek Lisesi'ne semt sahası kuruldu
Hizan Endüstri Meslek Lisesi'ne semt sahası kuruldu
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce (KHGB), "Bizim de Sahamız Olsun" Projesi kapsamında Hizan Endüstri Meslek...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce (KHGB), "Bizim de Sahamız Olsun" Projesi kapsamında Hizan Endüstri Meslek Lisesi'ne semt sahası yapıldı.

Kaymakam Sedat İnci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi (KDRP) kapsamında öğrencilerin sosyal ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak spor tesislerini okullara kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.

Yapımı tamamlanan sahayı hizmete açtıklarını ifade eden İnci, şöyle konuştu:

"KDRP kapsamında hazırladığımız projelerde, okullarımızın ihtiyaçları olan sosyal tesislerin oluşturulmasını önceliğimize aldık. Bu amaçla hazırladığımız iki projemiz de kabul görerek onaylandı. 300'ün üzerinde öğrencisi olan Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde planladığımız çok amaçlı semt sahasının yapımı tamamlandı ve okulumuza teslim ettik. Çok amaçlı olarak yapılan semt sahamız, öğrencilerimizi spora teşvik edeceği gibi gençlerimizin ve çocuklarımızın sosyal yaşamlarına da katkı sunacaktır."

Semt sahasının,  basketbol , voleybol, hentbol gibi çeşitli branşlara uygun şekilde yapıldığını belirten İnci, birçok okulda spor yapılacak bir oyun alanı olmadığı için öğrencilerin spor branşlarından uzak kaldığını dile getirdi.