Hizan Kaymakamı İnci, öğrencilerle bir araya geldi

Hizan Kaymakamı İnci, öğrencilerle bir araya geldi
Hizan Kaymakamı İnci, öğrencilerle bir araya geldi
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, Güzeldere Mesleki ve Teknik Lisesi tarafından düzenlenen kariyer günleri programının konuğu oldu.Mesleki...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, Güzeldere Mesleki ve Teknik Lisesi tarafından düzenlenen kariyer günleri programının konuğu oldu.

Mesleki tecrübelerini paylaşarak öğrencilere tavsiyelerde bulunan İnci, konuşmasında, bir zamanlar kendisinin de öğrencilik sıralarından geçtiğini belirterek, kariyer sahibi olabilmek için üniversitenin önemini anlattı.

Mülki idare amiri olmanın bir sevda ve gönül işi olması gerektiğini anlatan İnci, Anadolu topraklarına ve Anadolu'yu güzelleştiren Anadolu insanına sevdalanmadan bu mesleğin hakkının verilemeyeceğini söyledi.

Mülki idare amirinin vatanın her köşesinde hizmet etmenin gayreti ve onuru içinde olduğunu dile getiren İnci, şöyle konuştu:

"8 yıllık mülki idare amirliğinin en büyük ödülü, görev yaptığımız yerlerde kazandığımız dostluklar, gönüllere girdiğimiz yetim, öksüz, şehit aileleri, gaziler, engelli ve yaşlı insanların duasıdır. Görev yaptığımız her yerde kimsesizlerin kimi olmaya gayret ediyoruz. Devletimizin şefkatini, sıcaklığını yöre insanına göstermeye çalışıyoruz."

Program sonunda, Güzeldere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Suat Özdağ, İnci'ye katılımlarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  şehit

  ,

  Kariyer

  ,

  engelli

  ,

  hizmet