Hizan Kaymakamlığının kömür dağıtımı

Hizan Kaymakamlığının kömür dağıtımı
Hizan Kaymakamlığının kömür dağıtımı
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), kömür dağıtımı hakkında açıklama yaptı.Açıklamada, SYDV'nin bu yıl...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), kömür dağıtımı hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, SYDV'nin bu yıl ilçe merkezinde ve köylerde yaşayan muhtaç vatandaşlara, Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından gönderilen 6 bin ton kömürün dağıtımının yapılacağı bildirildi.

Önceden SYDV Mütevelli Heyetince, her eve 60 torba yani bir ton 550 kilo kömür dağıtılacağı belirtilen açıklamada, bunun ikinci bir düzenlemeyle 50 torba yani bir ton 250 kilogram olarak belirlendiği bildirildi.

Açıklamada, vatandaşların yoğun müracaatı ve sosyal güvencesi olup da kişi başına düşen gelir tutarı muhtaçlık alt sınırının altında kalan vatandaşların taleplerinin fazla olması sebebiyle böyle bir karar alındığı kaydedildi.

Açıklamada, şunlara yer verildi:

"26 Kasım tarihinde alınan bu kararla, daha çok insanımıza kömür yardımı yapılması amaçlanmıştır. SYDV tarafından dağıtan kömürler Kütahya'dan gelmektedir. Bu kömürlerin bir torbasında yaklaşık 25 kilo kömür bulunmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımıza bir ton 250 kilogram eşdeğer olan 50 torba kömür verilmektedir. Torba sayısının düşmesi ağırlıkta herhangi bir değişiklik meydana getirmemiştir."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ilçe

  ,

  sosyal

  ,

  açıklama