Hizan'da bilgilendirme toplantısı

Hizan'da bilgilendirme toplantısı
Hizan'da bilgilendirme toplantısı
BİTLİS (AA) - Hizan İlçe Kaymakamı Sedat İnci, sivil toplum kuruluş temsilcilerine, mahalle muhtarlarına ve vatandaşlara yönelik bilgilendirme...

BİTLİS (AA) - Hizan İlçe Kaymakamı Sedat İnci, sivil toplum kuruluş temsilcilerine, mahalle muhtarlarına ve vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Hizan Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan İnci, 2014 yılında yaptıkları çalışmaları ve hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

İnci, toplantının kamudaki şeffaflık ilkesi doğrultusunda yapıldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Bilgilendirme toplantısında  bugün Hizan'a dair yaptığımız ve hayata geçirdiğimiz projeleri anlatacağız. Hizan'da yaklaşık bir buçuk yıldır görev yapıyorum. İlçedeki herkese eşit mesafede yaklaşarak hizmetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Kamu kurumlarının, daha hızlı ve etkili şekilde vatandaşa hizmet sunması noktasında, teşvik edici olduk. Amacımız vatandaşa hizmet. Bizim patronumuz halktır, bizim patronumuz millettir. Hizan'da göreve başladığım günden bu yana başta asayiş ve güvenlik önlemleri olmak üzere eğitim, sağlık, hizmetlerinde çeşitli hizmetlerimiz oldu. Bunun yanı sıra insanlarımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarımız oldu." 

Hizan'ın geçmişinin ve yetiştirdiği şahsiyetlerin önemine değinen İnci, Hizan'ın yetiştiği şahsiyetlerin Bitlis'e ve bütün Türkiye 'ye armağan olduğunu söyledi.

Gençlere Hizan'ın iyi şekilde anlatılması gerektiğini vurgulayan İnci, "Buna yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Bu amaç doğrultusunda 2014'te ilk defa 'Şehri Bediüzzaman Hizan Kültür Etkinlikleri ve Nurs Mevlidi' anma etkinliğini düzenledik. Nurs köyü bütün Hizanlılara ait ortak bir değerdir" diye konuştu.

Toplantı, kurum amirlerinin sunumlarıyla son buldu. 

Toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Bostan, İlçe Belediye Başkan Vekili Osman Şimşek, AK Parti İlçe Başkanı Ebubekir Çakmak, kurum amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtar ve vatandaşlar katıldı.