Hizan'da bin aileye gıda yardımı

Hizan'da bin aileye gıda yardımı
Hizan'da bin aileye gıda yardımı
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ramazan ayı münasebetiyle maddi durumu iyi olmayan bin aileye gıda...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ramazan ayı münasebetiyle maddi durumu iyi olmayan bin aileye gıda yardımı yaptı.

Hizan SYDV Müdürü Mustafa Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe merkezi ve köylerde, özellikle yaşlı, engelli, dul ve maddi durumu kötü bin aileye gıda yardımı dağıttıklarını söyledi.

Ramazanda bin aileye ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade Korkmaz, şöyle konuştu:

"Ramazan ayında maddi durumu iyi olmayan bin aile tesbit ettik. Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi aileleri unutmadık ve gıda yardımında bulunduk. Yardım kolilerimiz, temel gıda malzemelerinden oluştu. Her yıl düzenli olarak gıda yardımında bulunuyoruz. Bu yardımlar, ramazandan sonra da devam edecek. Sosyal devlet olmanın gereği olarak sürdürdüğümüz yardım faaliyetlerimiz, bundan sonra ki süreçte de aynı hassasiyetle devam edecek. Rahmet ve bereketin üst düzeyde yaşandığı ramazanda, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın artması gerekir." 


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Aile

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  sosyal

  ,

  engelli