Hizan'da, DAKA Bilgilendirme Toplantısı

Hizan'da, DAKA Bilgilendirme Toplantısı
Hizan'da, DAKA Bilgilendirme Toplantısı
BİTLİS (AA) - Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nca (DAKA), Hizan ilçesinde "Küçük Girişimcilerin Desteklenmesi" Mali Programı Bilgilendirme Toplantısı...

BİTLİS (AA) - Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nca (DAKA), Hizan ilçesinde "Küçük Girişimcilerin Desteklenmesi" Mali Programı Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Hizan Kültür Merkezi'ndeki toplantıda, DAKA İzleme Uzmanı Mehmet Artık, desteklemelerle ilgili sunum yaptı.

Toplantıda konuşan DAKA Genel Sekreteri Emin Yaşar Demirci, özellikle parayla proje hazırlayanlara güvenmemeleri konusunda uyarıda bulunarak, 3 milyon liralık destekten bölgedeki küçük girişimcilerin faydalanacağını söyledi.

Programla TRB2 bölgesindeki Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerindeki girişimci sayısını, ekonomik büyümeye ve istihdamın artırılmasını amaçladıklarını ifade eden Demirci, şöyle konuştu:

"Destek miktarları asgari 25 bin, azami 75 bin liradır. Program kapsamında Bitlis, Muş ve Van illerinde sadece zanaata dayalı üretim süreçlerini içeren projeler desteklenecektir. Projelerde il ayrımı yapılmayacak. Proje başvuruları 18 Ağustos 'ta sona erecek. Başvurular Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılmalı ve gönderilmelidir. Saat 23.59 itibarıyla sistem otomatik olarak kapanacak ve sonrasında herhangi bir değişiklik veya gönderim işlemi yapılamayacaktır. Projenin KAYS üzerinden alınan çıktısı, diğer belgelerle elden 25 Ağustos mesai bitimine kadar DAKA'ya teslim edilmelidir. Başvuru koşullarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi vermek amacıyla önümüzdeki günlerde tertip edilecek bilgilendirme toplantısının yer ve saati www.daka.org.tr sitesinden takip edilebilir."

DAKA İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay da küçük girişimcilerin desteklenmesi ve mali programını açıklamak için ilçeye geldiklerini belirtti.

Çakay, "DAKA olarak, 2009 yılından beri bölgede çeşitli mali destekleri uyguluyoruz. Herkesin projemize başvurabileceği bir program olduğundan dolayı bu programı çok önemsiyoruz. Amacımız bütün girişimcilere ulaşmak. Hizan'da çok güzel projelerin yapılacağına inanıyorum. Şimdiden bu proje sahiplerini kutluyorum. Programımızın bölgemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Toplantıya, Hizan Kaymakamı Sedat İnci, kurum amirleri, gençler ve kadınlar katıldı.