Hizan'da "Güzel Etkili Konuşma ve Diksiyon Eğitim" kursu

Hizan'da "Güzel Etkili Konuşma ve Diksiyon Eğitim" kursu
Hizan'da "Güzel Etkili Konuşma ve Diksiyon Eğitim" kursu
BİTLİS (AA) - Hizan Müftülüğü, "Güzel Etkili Konuşma ve Diksiyon Eğitim" kursunu tamamlayan din görevlileri için sertifika töreni düzenlendi.Hizan...

BİTLİS (AA) - Hizan Müftülüğü, "Güzel Etkili Konuşma ve Diksiyon Eğitim" kursunu tamamlayan din görevlileri için sertifika töreni düzenlendi.

Hizan Öğretmen Evi'nde düzenlenen törene katılan Hizan Kaymakamı Yakup Bölükbaşı, merkez ve köylerde görev yapan 60 din görevlisine sertifika verdi.

Bölükbaşı, diyanet camiasının yerleşim olarak en hassas ve en yaygın camia olduğunu söyledi.

Kursu başarıyla tamamlayan din görevlilerine başarılar dileyen Bölükbaşı, şöyle konuştu:

"Halkımız 3 kişinin dediğini hüküm olarak algılıyor. Bunlardan biri de imamlardır. Alakasız bir şeyi bile gelip imamlara soruyorlar. İnsanlarımızın imamlara karşı çok saygılıdır. Bu sizin için muazzam bir kredidir. Söylediğiniz şeyler insanların ahiretine sebep verebilir. Bunun için söylediğimiz her sözün karşılığının düşünerek söylememiz gerekiyor." 

İlçe Müftüsü Tahir Erçin ise kurs için Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'na (DAKA) proje sunduklarını söyledi.

İmam hatiplerin, vaaz ve hutbelerindeki hitabet becerilerini geliştirmek amacıyla böyle bir kurs açtıklarını ifade eden Erçin, "Kursu  uzman eğitimci Yüksel Bağışlar verdi. İmam hatiplerimiz dinimizin mesajlarını daha doğu, düzenli ve anlaşılır şekilde halka ulaştırması amacıyla projeyi hazırladık" diye konuştu.