Hizan'da köy muhtarlıklarına yardım yapıldı

Hizan'da köy muhtarlıklarına yardım yapıldı
Hizan'da köy muhtarlıklarına yardım yapıldı
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce, ilçedeki 70 köye 262 bin lira yardım yapıldı.Kaymakam Sedat İnci, birliğe gelen...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce, ilçedeki 70 köye 262 bin lira yardım yapıldı.

Kaymakam  Sedat İnci, birliğe gelen serbest ödenekten 262 bin lirayı 70 köye  nüfus ve hane sayılarını göz önünde bulundurarak 3 bin lira ile 5 bin lira arasında maddi yardım yaptıklarını söyledi.

Yapılan yardımlarla muhtarların, ihtiyaç duydukları malzemeleri alarak köyün bazı sıkıntılarını giderme imkanı bulduğunu ifade eden İnci, şöyle konuştu:

"Her bir köyümüze yapmış olduğumuz yardım miktarının çok fazla olmadığının farkındayız ama hem köylerimiz arasında adaleti sağlamak hem de küçük ihtiyaçlar için muhtarlarımızın kaymakamlığa gelip giderek mağdur olmalarını engelleyeceği için yerinde bir uygulama olduğuna inanıyoruz. Bu konuda muhtarlarımızın da memnuniyeti var. Yaptığımız bu yardımlarla muhtarlarımız, köylerinin genelini ilgilendiren sorunlarının çözümü için ihtiyaç duydukları malzemeleri alarak köyün bazı sıkıntılarını gidermiş oldu."


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  lira

  ,

  hizmet

  ,

  nüfus