Hizan'da mahalle kurslarına yoğun ilgi

Hizan'da mahalle kurslarına yoğun ilgi
Hizan'da mahalle kurslarına yoğun ilgi
BİTLİS (AA) - Bitlis'in Hizan ilçesinde merkeze gelme imkanı bulunmayan kadınlar için mahallelerde kurslar açıldı.Hizan Halk Eğitim Merkezi...

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Hizan ilçesinde merkeze gelme imkanı bulunmayan kadınlar için mahallelerde kurslar açıldı.

Hizan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ilçe merkezinden uzak kalan mahallelerde yaşayan kadınların bulundukları bölgede kurs görmelerini sağlamak amacıyla çalışma başlattı. 

Mahallelerde farklı branşlarla kurs açarak kadınların katılımını sağlayan Halk Eğitim Müdürlüğü'nün çalışması vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ercan Özdemir, Bahçelievler ve Gökçimen mahallelerinde açtıkları 4 dikiş nakış ve el sanatları kursuna kadınların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek şöyle konuştu:

"Kurslara katılma imkanı bulamayan kadınların bulundukları mahallelerde ev kiralayıp kursu onların ayağına götürdük. Çok becerikli kursiyerlerimiz var. Bizim için önemli olan kursiyerlerin burada öğrendiklerini kurs bittikten sonra da geliştirerek devam ettirmeleridir. Bir nevi kursiyerlerimize meslek edindirmek ve kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak istiyoruz."