Hizan'da mütevelli heyeti seçimi yapıldı

Hizan'da mütevelli heyeti seçimi yapıldı
Hizan'da mütevelli heyeti seçimi yapıldı
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SYDV) mütevelli heyeti seçimi yapıldı.Hizan Kültür Merkezi'nde...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SYDV) mütevelli heyeti seçimi yapıldı.

Hizan Kültür Merkezi'nde yapılan SYDV'nin 2015 yılı mütevelli heyeti üye seçiminde konuşan İlçe Kaymakamı Sedat İnci, vakfın devletin şefkat yönünü gösteren en önemli kurum olduğunu belirtti.

Vakfın, zor durumda, darda ve yolda kalanların çaresi olduğunu ifade eden İnci, şöyle konuştu:

"Vakfın kaynağı bu milletin paralarıyla oluşturulan bir fon. Bu fonda toplanan paralar, sosyal devlet ilkesi gereği, fakir ve yardıma muhtaç insanlarımıza dağıtılıyor. Bu yardımların çok adilane şekilde dağıtılması için vakıf mütevelli heyetinin toplumun iyi tanıyan kişilerden oluşması gerekiyor.  Bugün vakfın mütevelli heyetinde 2015 yılından itibaren görev yapacak 2 muhtarımızın seçimi yapacağız. Muhtarlarımızdan biri ilçe merkezinden diğeri ise köyleri temsilen seçimlere katılacak. Mütevelli heyetimizde görev yapacak üyeler, muhtarların oylarıyla belirlenecek. Burada demokratik bir seçim yapılıyor ve isteyen herkes aday olabiliyor. Muhtarlarımızın oylarıyla seçilen üyeler hemen işe başlayacak."

Seçimde, Derince köyü Muhtarı Bedirhan Uğuş ve Yemişli Mahallesi Muhtarı Sabri İçen, mütevelli heyetine seçildi.