Hizan'da yardıma muhtaç ailelere kömür yardımı

Hizan'da yardıma muhtaç ailelere kömür yardımı
Hizan'da yardıma muhtaç ailelere kömür yardımı
BİTLİS (AA) - Hizan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 4 bin 800 aileye 9 bin ton kömür yardımı yapıldı.Hizan SYDV,...

BİTLİS (AA) - Hizan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 4 bin 800 aileye 9 bin ton kömür yardımı yapıldı.

Hizan SYDV, ilçedeki maddi durumu iyi olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlara kömür yardımı yaparak yakacaklarını evlerine kadar götürüyor.

Hizan Kaymakamı Sedat İnci, yaptığı açıklamada bu yıl toplamda yaklaşık 4 bin 800 aileye 9 bin ton kömür dağıtacaklarını söyledi.

Kış öncesi SYDV'nin her türlü tedbiri almasına rağmen ilçeye kömür sevkiyatının geç yapılmasından dolayı gecikmeler olduğunu ifade eden İnci, şöyle devam etti: 

"Kömür dağıtımlarımız devam ediyor. Bu yıl SYDV olarak 70 köyümüz ve 129 mezramız olmak üzere yaklaşık 3 bin yardıma muhtaç ailemize kömür dağıtımında bulunuyoruz. İlçe merkezinde ise bin 800 vatandaşımıza kömür yardımında bulunduk. Bu yıl toplamda vatandaşlarımıza dağıtmak üzere 9 bin ton kömür talebinde bulunduk. Kömürlerin 4 bin 800 tonu vatandaşlarımıza ulaşmış. Kömür sahasına gelen kömürleri hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz" diye konuştu.  


  ETİKETLER:

  ilçe

  ,

  kış

  ,

  sosyal