Hizan'ı profesyonel rehberler tanıtacak

Hizan'ı profesyonel rehberler tanıtacak
Hizan'ı profesyonel rehberler tanıtacak
 BİTLİS (AA) - Hizan ilçesinde açılan Rehber Yetiştirme Kursunu başarıyla tamamlayan 11 profesyonel rehber, Bediüzzaman Said Nursi'nin doğduğu Nurs...

 BİTLİS (AA) - Hizan ilçesinde açılan Rehber Yetiştirme Kursunu başarıyla tamamlayan 11 profesyonel rehber, Bediüzzaman Said Nursi'nin doğduğu Nurs köyünü anlatacak.

Kaymakam  Sedat İnci'nin girişimleriyle açılan kursu tamamlayan 11 profesyonel rehber, Hizan ilçesi ve Nurs köyünün güzelliklerini anlatmak için gezi düzenledi.  

Kaymakamı İnci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kursiyerlere, Bediüzzaman Said Nursi ve Bitlis'te yaşadığı süre içerisinde kaldığı mekanlar, Said Nursi'nin Bitlis hatıraları, bölgenin tarihi ve coğrafi özellikleri, diksiyon ve iletişim becerileri konularında  eğitim  verildiğini söyledi.

Hizan ve Nurs köyüne gelen ziyaretçileri gezdirebilecek profesyonel rehberler yetiştirdiklerini belirten İnci, "Rehberler eşliğinde gezilen tarihi ve turistlik mekanlar daha çok anlam ifade ediyor. Nurs köyümüzü en iyi şekilde anlatabilecek artık profesyonel rehberlerimiz var. Bundan sonra ilçemize ve Nurs köyüne gelecek ziyaretçilerimizi rehberler eşliğinde gezdirebilecek, ilçemizin eşsiz güzelliklerini anlatabileceğiz" diye konuştu. 

Rehber Yetiştirme Kursu eğitmeni Ahmet Akkuş ise, 30 kursiyerden 11'nin sertifika almaya hak kazandığı eğitim sonunda  kamu personellerine yönelik gezi düzenlediklerini, Bitlis, Tatvan ve Hizan'dan 150 personelin bu geziye katıldığını dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Kaymakam

  ,

  iletişim

  ,

  eğitim

  ,

  Tatvan