Hizan'ı profesyonel rehberler tanıtacak

Hizan'ı profesyonel rehberler tanıtacak
Hizan'ı profesyonel rehberler tanıtacak
- Hizan ilçesinde açılan rehber yetiştirme kursunu başarıyla tamamlayan 11 kişiye sertifikaları verildi

BİTLİS (AA) - Hizan ilçesinde açılan rehber yetiştirme kursunu başarıyla tamamlayan 11 profesyonel rehber, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Bediüzzaman Said Nursi'nin doğduğu Nurs köyünü ziyaretçilere tanıtacak olan rehberlere sertifikaları, Hizan Kaymakamı Sedat İnci tarafından verildi.

Sertifika töreninde konuşan İnci, sertifika alan 11 rehbere Hizan ilçesi ve Nurs köyünü tanıtımında büyük görev düştüğünü söyledi.

Nurs köyünü yılda yaklaşık 80 bin kişinin ziyaret ettiğini dile getiren İnci, ziyaretçilerin önceden ilçe hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan ayrıldığını belirterek, "Ziyaretçilere ilçemizi daha iyi anlatabilmek için rehber yetiştirme kursu açtık. Ziyaretçilerimizi bundan sonra rehber eşliğinde gezdireceğiz. Rehberler eşliğinde gezilen tarihi ve turistik mekanlar daha çok anlam ifade ediyor" diye konuştu.

İnci, kursiyerlere Bediüzzaman Said Nursi'nin ve Bitlis'te yaşadığı süre içerisinde kaldığı mekanlar, Said Nursi'nin Bitlis hatıraları, bölgenin tarihi ve coğrafi özellikleri, diksiyon ve iletişim becerileri konularında eğitim verildiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  ilçe

  ,

  iletişim

  ,

  eğitim