Hizan'ın içme suyu sıkıntısı giderilecek

Hizan'ın içme suyu sıkıntısı giderilecek
Hizan'ın içme suyu sıkıntısı giderilecek
BİTLİS (AA) - Hizan Belediyesi, ilçedeki içme suyu sıkıntısını gidermek için çalışmalara başladı.Hizan Belediye Başkanı İhsan Uğur, AA muhabirine...

BİTLİS (AA) - Hizan Belediyesi, ilçedeki içme suyu sıkıntısını gidermek için çalışmalara başladı.

Hizan Belediye Başkanı İhsan Uğur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede kaçak su kullanımı çok fazla olduğundan dolayı su sıkıntısı çektiklerini söyledi.

Vatandaşların ilçede içme suyu ile bahçe ve bostanlarını hortumla sulamasından dolayı su sıkıntısı yaşandığını ifade eden Uğur, şöyle konuştu: 

"Özellikle yaz aylarında ilçemizde maalesef çok fazla su kaynaklarını olmasına rağmen su sıkıntısı yaşamaktayız. Kaçak suların önüne geçebilmek için ramazan ayından sonra da bir ekip oluşturacağız. İlçemizde özellikle içme suyuyla bostan ve bahçeler bilinçsiz bir şekilde sulanmakta. Bu da yüksek kesimlerde bulunan mahallelerimize sağlıklı su almasını engellemektedir. Vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Suyu kullanırken hemşehrilerini de komşularını da unutmasınlar. Komşularının da temel bir insan hakkı olan su alma hakkını da ihmal etmesinler. Hizan'da su şebekeleri ile ilgili bir yıldır çalışmalarımız var. Gelecek yıl İller Bankasıyla yeniden içme suyu şebekesi döşeme işini başlatacağız. Bir yıla yakındır uzmanlarca ilçede araştırmalar yapılmaktadır. En kısa zamanda su sıkıntısını giderecek ve yeni su hatları çekeceğiz."


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  kaçak