Hizanlı işsiz gençler, meslek sahibi oluyor

Hizanlı işsiz gençler, meslek sahibi oluyor
Hizanlı işsiz gençler, meslek sahibi oluyor
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Hizan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle açılan kursu ziyaret...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Hizan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle açılan kursu ziyaret etti.

Kaymakam İnci, müdürlük bünyesinde açılan elektrik ark kaynakçılığı geliştirme ve uyum eğitimi kursu kapsamında eğitim alan kursiyerlerle bir araya geldi.

İnci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, meslek edindirme kursları kapsamında Hizan'daki işsiz gençlere yönelik kurs açtıklarını söyledi. 

Gençleri, kurslarla meslek sahibi yaparak iş imkanı sağladıklarını ifade eden İnci, şöyle konuştu:

 "Açtığımız kursa 20 kursiyerimiz katıldı. Amacımız ilçedeki gençlere yönelik istihdamı arttırmak. Böylece gençler kurs aldıkları alanlarda temel yeterliklere sahip olacak ve mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecekler. Bu kurslarla  sanayi ve diğer mesleki alanlarda ihtiyaç duyulan vasıflı elemanları yetiştirebilmeyi ve  ilçedeki işsiz gençlere istihdam olanağı sağlamayı amaçlıyoruz. Açacağımız meslek edindirme kursları ile gençleri kısa sürede mesleki eğitimden geçirerek meslek sahibi yapmak ve işlerini kurmalarını sağlamak istiyoruz." 

Kursiyerler ise meslek edindirme kurslarını açan kaymakam İnci ile çalışma ve iş kurumu il müdürü Alaattin Aslan'a teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  elektrik

  ,

  sanayi

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  Aslan