HÜDA PAR Adilcevaz İlçe Kongresi

HÜDA PAR Adilcevaz İlçe Kongresi
HÜDA PAR Adilcevaz İlçe Kongresi
BİTLİS (AA) - Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Adilcevaz İlçe Kongresi yapıldı.Parti binasında düzenlenen kongerede, mevcut ilçe başkanı Aziz Çetin, tek...

BİTLİS (AA) - Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Adilcevaz İlçe Kongresi yapıldı.

Parti binasında düzenlenen kongerede, mevcut ilçe başkanı Aziz Çetin, tek listeyle yeniden seçildi. Kongerede konuşan HÜDA PAR İl Başkanı Celal Gül, referansını İslam'dan alan bir parti olduklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir siyasi partinin, referansını İslam'dan aldığını ileri süren Gül, şöyle konuştu:

"Bundan dolayı dün olduğu gibi bugün  de doğrunun yanında, yanlışın karşısında olacağız. Doğru kimden gelirse gelse destekleyecek, yanlış kimden gelirse gelse karşısında duracağız. Çıkmazın içerisinde bocalayan Müslüman halkımızın bizden beklentileri var. Bu beklentilerini karşılamak, mazlum olan bu halkımıza maddi ve manevi olarak hizmet etmek için çıktığımız bu yolda, gayret edip çalışmalıyız. Yerel seçimlerde, yeni kurulmamıza rağmen ve sınırlı yerlerde seçime girmemize rağmen aldığımız oyla bu bölgenin bir gücü olduğumuzu ispatladık."

Kongereye, çok sayıda partili katıldı.