HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Bitlis'te

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Bitlis'te
HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Bitlis'te
Yapıcıoğlu: - "17 Aralık operasyonları, yolsuzluk operasyonları değil hükümete darbe girişimidir"

BİTLİS (AA) - Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "17 Aralık operasyonları, yolsuzluk operasyonları değil hükümete darbe girişimidir" dedi.

Partisince İl Kültür Merkezi'nde düzenlenen olağan il kongresinde konuşan Yapıcıoğlu, 17 Aralık operasyonlarının sadece yolsuzlukları soruşturmak amacıyla yapılmış safça bir operasyon değil hükümete bir darbe girişimi olduğunu söyledi.

Kimseyi suçlama peşinde olmadıklarını ifade eden Yapıcıoğlu, "Operasyonlar ve soruşturmalarla ilgili yargıdaki ve emniyetteki bazı adamları kullanarak hükümete bir darbe girişiminde bulunulmuş olabilirler. Ama bu size yapılmış olan ve yapılmakta olan yolsuzluğun üstünü örtmek anlamına gelmez. Eğer birinin size darbe yapmasını istemiyorsanız, bu yumuşak karnınıza bir çare bulun" diye konuştu. 

İç güvenlik paketinin düzenlenmesi gerektiğini ifade eden Yapıcıoğlu, jandarmanın ve polisin elinin kolunun bağlı olduğunu belirtti.

Diyarbakır ve Cizre'deki olaylara dikkati çeken Yapıcıoğlu, "Cizrede 8 saat boyunca bir mahalledeki bir Kur'an kursu ve cami ağır makineli silahlarla taranırken, Şırnak Valisi neredeydi? 'Yeni duydum, haberim yok, olsa müdahale ederdim' diyor. Öyleyse bu iç güvenlik paketinin düzenlenmesi gerekiyor. Jandarmanın polisin eli kolu bağlı" ifadesini kullandı.

Cizre'de halkı sokağa dökenlerin kimin ekmeğine yağ sürdüğünü görmesi gerektiği uyarısında bulunan Yapıcıoğlu, "O vahşeti sergileyip, tehdit sözleri savuruyorsunuz. Bununla şimdi olağanüstü halin yarın da askeri bir darbenin zeminini hazırlıyorsunuz, uyanık olun. Bunu bilerek yapıyorsanız o ayrı. Bu milleti kandırmaktan vazgeçin. Bu milletin evladını birbirine öldürtmeyin. Birbirine düşürtmeyin" görüşünü paylaştı. 

Seçimlerin yaklaşmasıyla meydanların hareketlenmeye başladığını ifade eden Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanının sanki partisinin başındaymış gibi miting alanlarında olmasının doğru olmadığını belirtti. Yapıcıoğlu, "Parti ismi anmıyor olabilir. Ama konuşmasına bakılırsa yedi yaşındaki çocuğa sorsanız bilir. Öyleyse 'ben parti ismini zikretmiyorum' diyerek bu işin içinden sıyrılması olmayacaktır. Kimsede yutmayacaktır" şeklinde konuştu.

Herkesin Müslümanları hedef haline getirdiğini ancak Müslümanların ise birbiriyle uğraştığını vurgulayan Yapıcıoğlu, İslam'ın bu topraklarda yaşayan insanları birleştirecek en güçlü çimento olduğunu savundu.