İHH Bitlis Şube Başkanı Taşcan:

İHH Bitlis Şube Başkanı Taşcan:
İHH Bitlis Şube Başkanı Taşcan:
- "Kurban Bayramı, ibadet, paylaşmak ve kardeşliktir"

BİTLİS (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetlerine (İHH) bağlı İnsani Yardım Derneği Başkanı Muzaffer Taşcan, Kurban Bayramı 'nın ibadet, paylaşmak ve kardeşlik olduğunu belirtti.

Taşcan, yaptığı açıklamada, bu vesileyle dernek olarak Bitlis'teki hayırseverlerin kurbanlarına talip olduklarını bildirdi.

İHH'nın bu yıl 99 ülke ve bölgede kurban dolayısıyla çalışma yürüteceğini ifade eden Taşcan, şunları kaydetti:

"Bitlis'te de çalışma yürüteceğiz. Bu yıl kurban bedeli 550 lira olarak belirlendi. Vekalet yoluyla kurbanlarını İHH'ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kurban bağışı bayramın 2. gününe kadar yapılabilecek. Derneğimiz vasıtasıyla bağışta bulunmak isteyen hayırseverler, Tatvan Belediyesi'nin arkasındaki dernek binamıza başvurabilir ya da Kuveyt Türk Bankasının Tatvan Şubesi'nde derneğimize ait TR05 0020 5000 0131 3131 300001 IBAN numarasına bir kurban bedeli olan 550 lira bağış yapabilir. Ayrıca kurban bağışıyla ilgili bilgi almak isteyenler derneğimizi 0434 827 20 10 numaralı telefondan arayabilir."