İmamın sanat aşkı

İmamın sanat aşkı
İmamın sanat aşkı
- Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde imamlık yapan Aydın Tok, atölyeye dönüştürdüğü evinin odasında yağlı boya tablolar yapıyor

BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesinde imamlık yapan Aydın Tok, din hizmetinin yanı sıra sanat aşkını yaptığı yağlı boya tablolarla yaşatıyor.

Adilcevaz ilçesinde Bekir Efendi Caminde imamı olarak görev yapan Tok, atölyeye dönüştürdüğü evinin bir odasında yaptığı yağlı boya tablolara, Bitlis'in doğal ve kültürel güzelliklerini işliyor.

Tok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, resim merakının küçük yaşlarda başladığını ve çocukluğundan bu yana her koşulda bu sanatı sürdürdüğünü söyledi.

Öğrencilik yıllarında katıldığı birçok yarışmadan dereceyle döndüğünü belirten Tok, en büyük hayalinin büyük bir kentte sergi açmak olduğunu ifade etti.

Zaman buldukça yağlı boya tablolar yaptığını ifade eden Tok, şöyle konuştu:

"Resim sanatına büyük bir hevesim ve sevgim var. Yaşadığım yerlerde bu sanata ilgi duyanların sayısı oldukça az. Hatta bu sanata fazla önem verilmiyor. Bu düşünce yapısı beni etkilemiyor. Yılmadan resim yapmaya devam ediyorum. Geçmiş yıllarda birçok sergi açtım. İlk sergimi 1998 yılında Van'da açmıştım. Daha sonra Tatvan fuarında ve Bitlis'te sergi açtım. Gaziantep ve İstanbul 'da ressamlarla görüşme imkanım oldu. Onların bilgi ve birikimlerinden yararlandım. Amacım, yaptığım resimleri büyük şehirlerden birinde sergileyerek, sanatımı herkesle paylaşmak."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Aydın

  ,

  Gaziantep

  ,

  İstanbul

  ,

  sanat

  ,

  Resim

  ,

  sergi

  ,

  zaman

  ,

  Tatvan