İş adamlarından Başkan Gürsoy'a ziyaret

İş adamlarından Başkan Gürsoy'a ziyaret
İş adamlarından Başkan Gürsoy'a ziyaret
BİTLİS (AA) - Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Bitlis Şubesi Başkanı İlker İbiş ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, Adilcevaz Belediye...

BİTLİS (AA) - Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Bitlis Şubesi Başkanı İlker İbiş ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy'u makamında ziyaret etti.

Gürsoy, adamlarının ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek, memleketin gelişmesi ve kalkınmasının önemli olduğunu söyledi.

Gürsoy, şöyle konuştu:

"Memleketimiz çok güzel bir memlekettir. Özellikle Van Gölü havzasının ayrı bir özelliği vardır. Arzumuz devletimizin yanı sıra iş adamlarımızın da buralara yatırımlar yapmasıdır. Hep birlikte memleketimiz için hizmet etmek zorundayız. Sizin gibi iş adamlarıyla el ele vererek, bir şeyler yapma çabası içindeyiz. İnşallah hep birlikte memleketimizi daha iyi yerlere getireceğiz. Arkadaşlarımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Dernek olarak yapacakları çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum."

Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren ASKON Bitlis Şube Başkanı İlker İbiş ise Bitlis ve ilçelerinde, kurumlarla işbirliği yaparak projeler üretme gayretinde olduklarını ifade etti.

Merkezi İstanbul 'da olan ASKON'un,  ülke  genelinde yönetim kurulu ve üyeleriyle yaklaşık 125 bine yakın personelinin bulunduğunu belirten İbiş, şöyle konuştu:

"ASKON'un 28. şubesini Bitlis'te açtık. Derneğimizin kuruluş ve müteşebbislerle sağlıklı ilişkiler kurmayı amaçlayan bir yapısı var. Amacımız memleketimize hizmet edebilmek. Önceliğimiz Ahlat ilçemizdir ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tabi aynı zamanda diğer ilçelerimizle ilgili de faaliyetlerimiz olacak. Ancak şu anda ülkemizin durumu malum, istenmeyen olaylar oluyor. Bu durumdan bizler de etkilenmekteyiz. Fakat siz değerli başkanlarımızın sayesinde inşallah birçok proje konusunda girişimlerde bulunacağız. İnşallah siz değerli büyüklerimizin desteğiyle memleketimize güzel hizmetler yapacağız".

Ziyaret sonunda, ASKON Bitlis Şubesi Yönetim Kurulu üyelerince Başkan Gürsoy'a tablo hediye edildi.