İŞKUR, Ahlat'ta 200 kişiyi istihdam edecek

İŞKUR, Ahlat'ta 200 kişiyi istihdam edecek
İŞKUR, Ahlat'ta 200 kişiyi istihdam edecek
BİTLİS (AA) - İŞKUR Bitlis İl Müdürlüğü ile Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan iş birliğiyle, Toplum Yararına Çalışma Programı...

BİTLİS (AA) - İŞKUR Bitlis İl Müdürlüğü ile Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan birliğiyle, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında okullarda istihdam edilecek 200 işçi kurayla belirlendi. 

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonundaki kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada, 200 kişinin Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez ve köy okullarında 8 ay istihdam edileceğini söyledi.

Merkez ve köyler için 2 ayrı kura çekimi yapılacağını ifade eden Özden, şöyle koruştu:

"Hiç kimsenin kafasında herhangi bir soru işareti kalmayacak bir şekilde burada noter huzurunda, İŞKUR yetkilileri ve bizlerin huzurunda hakkaniyete dayalı bir kura çekimi yapacağız. Artık bu tip kura çekiminde şans faktörü ön plana çıkmaktadır. Onun dışında hiçbir şekilde farklı bir uygulama olması mümkün değildir. Okullarımızda çalışmak için toplam 597 kişi başvuruda bulunmuştur. Çekeceğimiz kurada 200 asil 100 yedek belirleyeceğiz. Ben şimdiden kurada ismi çıkacak olanlara işlerinin hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmaların ardından noter huzurunda kura çekildi. 


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  Köy

  ,

  Konferans

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  şans