İstanbul'dan Hizan'a yardım eli

İstanbul'dan Hizan'a yardım eli
İstanbul'dan Hizan'a yardım eli
BİTLİS (AA) - İstanbul Bağcılar'daki Akşemsettin Anadolu Lisesi öğrencileri, topladıkları giyim ve kırtasiye malzemelerini Hizan...

BİTLİS (AA) -  İstanbul  Bağcılar'daki Akşemsettin Anadolu Lisesi öğrencileri, topladıkları giyim ve kırtasiye malzemelerini Hizan ilçesindeki öğrencilere gönderdi.

Akşemsettin Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Ebru Köksal, yaptığı açıklamada, ilçeye gelerek Sarpkaya ve Elmalı köyünde okuyan öğrencilere topladıkları malzemeleri dağıttığını söyledi.

Doğu ve batıdaki öğrenciler arasında oluşan gönül köprüsünün çok anlamlı ve mutluluk verici olduğunu ifade eden Köksal, şöyle konuştu:

"Akşemsettin Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri olarak bir araya gelerek böyle bir etkinlik yapmayı düşündük. Kardeş okullar platformundan kardeş okul belirledik. Okul ile irtibata geçtik ve okul idaresinden izin aldık, kampanya başlattık. Öğrencilere kırtasiye malzemeleri topladık. Doğu'daki öğrenciler zor şartlarda eğitim öğretim görmekte. Kışın yoğun kar yağışı ile öğrenciler imkansızlıklar içinde bir hayat sürmekte. Biz de bunları göz önünde bulundurarak böyle bir yardım yaptık."

Hizanlı öğrenciler ise yapılan bu anlamlı yardımdan dolayı Akşemsettin Anadolu Lisesi öğrencilerine teşekkür etti.