İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü
BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesinde İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolaysıyla etkinlik düzenlendi.Adilcevaz Halk Eğitim...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesinde İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolaysıyla etkinlik düzenlendi.

Adilcevaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Mehmet Kamile Karahan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Edebiyat Öğretmeni Sara Gözeneli, 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 94. yılında büyük şair Mehmet Akif Ersoy'u minnet ve rahmetle andıklarını söyledi.

Gözeneli, "Kurtuluş Savaşında gösterilen azim ve kararlığın sonucunda yazılan İstiklal Marşı, bir milletin bağımsızlık mücadelesinin ifadesidir. Millet olarak her alanda kendimizi geliştirmek barış ve kardeşliğimizi pekiştirerek gelecek nesillerimize güzel bir gelecek bırakmak için İstiklal Marşını ve Mehmet Akif Ersoy'u öğrenmemiz ve anlamamız gerekmektedir" dedi.

Program, öğrencilerin hazırladığı tiyatro gösterisi ve okuduğu şiirlerin ardından, en güzel İstiklal Marşı okuyan ve şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle son buldu.

Programa Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mesut Başkurt, Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Eken, Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Aktaş, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Kaman, Yüksekokul Müdürü Murat Çelik, Milli Eğitim Müdürü Kurbani Özdaş, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.