Kadınlara yönelik kursların kayıtları başladı

Kadınlara yönelik kursların kayıtları başladı
Kadınlara yönelik kursların kayıtları başladı
BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesindeki Aile ve Sosyal Destek Merkezinde kadın ve genç kızlara yönelik açılacak kursun kayıtları başladı.Adilcevaz...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesindeki Aile ve Sosyal Destek Merkezinde kadın ve genç kızlara yönelik açılacak kursun kayıtları başladı.

Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, yaptığı açıklamada, ev kadınları ve genç kızlara yönelik meslek edindirme ve hobi amaçlı, Aile ve Sosyal Destek Merkezi'nce düzenlenecek kursların ücretsiz olacağını bildirdi.

Kurs başvurularının bugün eski Emniyet Müdürlüğü binasında başladığını belirten Özbek, başvuruların 2 Ocak'ta sona ereceğini kaydetti.

Kursların, ilçedeki ev hanımları ve genç kızların ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda, kültür, spor ve sanat faaliyetlerinde bulunmaları, sosyal, mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla açılacağını belirten Özbek, "İlk etapta Kur'an, hasta ve yaşlı bakıcılığı, kuaförlük, dekoratif ev tekstili üreticiliği, ebru, keçe aksesuar yapımı, bilgisayar, İngilizce, yağlı boya resim ve nakış kursları açılacak" ifadelerini kullandı.

Ücretsiz açılacak kurslara tüm kadınları davet eden Özbek, merkezde çocuklar için kreş, kadınlar için spor alanı, el sanatları, resim sergileri ve müzik grupları da oluşturulacağını belirterek, kadınlar için çeşitli sosyal etkinlikler de düzenleneceğini kaydetti.