Kaymakam Erkan, ilçedeki okulları inceledi

Kaymakam Erkan, ilçedeki okulları inceledi
Kaymakam Erkan, ilçedeki okulları inceledi
BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde yaz tatiliyle tadilata alınan okuldaki çalışmalar tamamlandı.Yeni eğitim ve öğretim sezonu öncesi tadilata alınan ve...

BİTLİS (AA) - Tatvan ilçesinde yaz tatiliyle tadilata alınan okuldaki çalışmalar tamamlandı.

Yeni eğitim ve öğretim sezonu öncesi tadilata alınan ve inşaat çalışmaları devam eden okullarda incelemeler yapan Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, yaptığı açıklamada, eğitim öğretim yılı öncesi bazı okulların tadilattan geçirildiğini ve bazı okullara ise ek bina yapıldığını söyledi.

Çalışmaların bir kısmının tamamlandığını ve bir kısmının da son aşamaya geldiğini kaydeden Erkan, şöyle konuştu:

"Tadilat çalışması kapsamında ilçe merkezi ve bağlı köylerde bulunan 10 okulumuzda tadilat ve tamirat çalışması, 5 okulumuzun bahçesinde parke kaplaması yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul aile birlikleri tarafından bazı okullar için boya desteği sağlandı. Tadilatların yanı sıra inşaatı devam eden okul binalarımız da var. Bu yıl inşaatı biten 2 anaokulu, 1 imam hatip ortaokulu, 1 lise, 2 ilkokul, 1 spor salonu ve 300 kişi kapasiteli yurt binası yeni eğitim öğretim sezonuyla hizmete açılacak."

Tatvan'da bu yıl yaklaşık 25 bin öğrencinin 28 Eylül günü eğitim ve öğretim sezonuna başlayacağını belirten Erkan, öğrencilere başarı diledi.

Ziyaretlerde Erkan'a İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer de eşlik etti.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Aile

  ,

  İmam

  ,

  İnşaat

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eylül

  ,

  eğitim

  ,

  Tatvan

  ,

  BİNA

  ,

  ilkokul