Kaymakam İnci, epilepsi hastasına sahip çıktı

Kaymakam İnci, epilepsi hastasına sahip çıktı
Kaymakam İnci, epilepsi hastasına sahip çıktı
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, 6 yaşındaki epilepsi hastası Seyfettin Kort ve ailesine sahip çıktı.Çocuğun evinde ailesiyle bir süre...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, 6 yaşındaki epilepsi hastası Seyfettin Kort ve ailesine sahip çıktı.

Çocuğun evinde ailesiyle bir süre sohbet ederek sıkıntılarını dinleyen İnci, gerekli yardımların sağlanması için talimat verdi.

Kaymakam İnci, yaptığı açıklamada, ailenin sıkıntılarının giderileceğini belirterek, baba Mehmet Kort'un yaptığı fedakarlıkların ve yaşadığı sıkıntıların karşılığını mutlaka alacağını söyledi.

Epilepsi hastası çocuğun tedavi masraflarına yardımcı olmaya çalışacaklarını dile getiren İnci, "Ailenin herhangi bir ihtiyacı olduğunda vakfımızın kapısı kendilerine sonuna kadar açık. Mülki idare amiri olarak ilçede yaşayan her vatandaştan sorumluyuz. Maddi durumu iyi olmayan ve yardıma muhtaç ailelerin sıkıntılarının giderilmesi için buradayız" dedi.

Baba Mehmet Kort ise 8 çocuğunun bulunduğunu ve maddi gelirlerinin olmamasından dolayı büyük sıkıntı yaşadığını belirtti.

Oğlunun sağlık sorunları nedeniyle çalışamadığını ve çocuklarının ilaçlarını dahi alamadığını vurgulan Kort, yaşlı ve bakıma muhtaç annesinin de ihtiyaçlarını gideremediğini ifade etti.

Kort, kendileriyle yakından ilgilenen Kaymakam İnci'ye ve beraberindeki heyete teşekkürlerini sundu.

Ziyarette İnci'ye, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Korkmaz ile Hizan Devlet Hastanesi Müdürü Yahya Şam eşlik etti.


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  Sohbet

  ,

  sosyal