Kaymakam İnci, okul müdürleriyle toplantı yaptı

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, okul müdürleri düzenlediği toplantıda bir araya geldi.Hizan Merkez Yatılı Bölge Okulu (YBO) Konferans...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamı Sedat İnci, okul müdürleri düzenlediği toplantıda bir araya geldi.

Hizan Merkez Yatılı Bölge Okulu (YBO) Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan İnci, öğrencilerin okula kazandırılması için okul müdürlerinin,  öğrenci  velileriyle sık sık toplantı yapılmasını istedi.

İmkanlar dahilinde okulların sıkıntılarını gideceğini ifade eden İnci, şunları söyledi:

"Amacımız geleceğin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmektir. Kaymakamlık olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Bir eğitimcinin işi öğrencilere en iyi şekilde eğitim vermektir. Her okulun öğrencilerin ihtiyaçlarına ve sosyal etkinliklerin giderilmesi için  proje hazırlamasını konusunda çok hassas davranması gerekiyor. Eğitim kalitesinin yükseltilmesi konusunda okul müdürleri duyarlı olmalı. Başarılı ancak maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin eğitimlerini sürdürmeleri için gereken çabayı göstermek lazım."

Toplantıda okul müdürlerinin ihtiyaç ve isteklerini dinleyen İnci, imkanlar dahilinde eksiklerin bir an önce giderilmesi için gerekli talimatları verdi.