Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban'dan Adilcevaz'a ziyaret

Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban'dan Adilcevaz'a ziyaret
Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban'dan Adilcevaz'a ziyaret
BİTLİS (AA) - Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ile Belediye Başkanı Necati...

BİTLİS (AA) - Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ile Belediye Başkanı Necati Gürsoy'u ziyaret etti.

Belediye ziyaretinde konuşan Kaymakam Tekbıyıkoğlu, Ahlat ve Adilcevaz'ın, tarihi ve kültürü yönden birbirine benzeyen iki yakın ilçe olduğunu söyledi.

Daha önce de Ahlat ve Adilcevaz'a geldiğini anımsatan Tekbıyıkoğlu, "Buralara hayran kalmıştım. Şimdi işin içine girince doğal bir miras üzerinde yaşadığımızı anladım. Bu güzelim ilçelere hizmet etmek boynumuzun borcu. Adilcevaz ilçemize iadeyi ziyaret yaptık. İnşallah ileri ki zamanlarda birlikte büyük ve kalıcı hizmetlere imza atarız" dedi.

Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ise belediye ve kaymakamlık olarak yapacakları ortak çalışmalara bu iki ilçede büyük hizmetler gerçekleştireceklerini belirterek, belediye başkanıyla iyi bir birliktelik oluşturduklarını bildirdi.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy da Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü yaptığı dönemlerde Ahlat ve Adilcevaz'ı birbirinden ayırmadan hizmet ettiğini anımsatarak, "Ahlat ve Adilcevaz'ı iki ilçe değil, iki mahalle gibi görüyoruz. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Bitlis Tanıtım Günleri'nde de ilçelerimizi en iyi şekilde tanıtmak için çaba göstereceğiz" diye konuştu.

Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban ise tarihi, kültürü, örf ve ananeleri aynı olan, geçmişi Urartu ve Selçuklu'ya dayanan doğa harikası bu iki ilçeye ellerinden geldiğince hizmeti sunacaklarını ifade etti.