Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
BİTLİS (AA) - Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Kurban Bayramı dolasıyla mesaj yayımladı.Erkan, mesajında, bayramların kırgınlık ve dargınlıkların son...

BİTLİS (AA) - Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Kurban  Bayramı dolasıyla mesaj yayımladı.

Erkan, mesajında, bayramların kırgınlık ve dargınlıkların son bulduğu, dostluk ve kardeşlik duygularının canlandığı, toplumsal barışın tesis edildiği nadide günler olduğunu hatırlattı.

Yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde yeniden yaşandığını belirten Erkan, şunları kaydetti:

"Birlik ve beraberlik bilincinin tazelendiği, huzur ve refah ortamının sağlandığı bayramlar bizler için çok özel anlamlar taşımaktadır. Millet olarak sahip olduğumuz en büyük hasretlerden biri olan merhamet , hoşgörü ve yardımlaşma duyguları bayramlar vesilesiyle canlı tutulmalı, bu önemli günlerde insanlar sevinçte olduğu gibi dar ve sıkıntılı zamanlarda da birbirinin yanında olmalıdır. Ancak bu manada Kurban Bayramı 'na yüklediğimiz anlam ve verdiğimiz değer daha bir önem kazanacaktır. Bu vesile ile Kurban Bayramının son günlerde coğrafyamızda cereyan eden terör olaylarının son bulmasına, akan kan ve gözyaşının dinmesine, sulh ve sükunun teminine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bayramın ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum."