Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
BİTLİS (AA) - Bitlis'te "Kutlu Doğum Haftası" çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yapan Bitlis Müftüsü Abdulkerim...

BİTLİS (AA) - Bitlis'te "Kutlu Doğum Haftası" çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yapan Bitlis Müftüsü Abdulkerim Akbaba, kent girişindeki polis arama noktasında, sürücülere peygamber efendimize salavat getirmelerini tavsiye ederek, kendilerini gül ve hadis kartelası hediye etti.

Akbaba, gazetecilere yaptığı açıklamada, 14-20 Nisan tarihlerinin Kutlu Doğum Haftası olarak kutlandığını belirtti.

Bitlis'te de farkındalık oluşturmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ve bunun etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Akbaba, şöyle konuştu:

"Bugünü gül günü olarak belirledik. Emniyet Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak, kentin giriş ve çıkışındaki polis noktalarında, sürücülere peygamber efendimize salavat getirmelerini tavsiye ederek, kendilerine hadis kartelası ve gül takdim ediyoruz. Ayrıca yarın düzenleceyeğiz büyük konferansa, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda dünya birincisi olan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Yaşar Çuhadar katılacak. Çuhadar hocamız programda Kur'an ziyafeti verecek. Kutlu Doğumun, insanlığa ve ülkemize hayırlar getirmesini cenabı Alah'tan diliyoruz."