Masa ve sandalyelerle karayolunu ulaşıma kapattılar

Masa ve sandalyelerle karayolunu ulaşıma kapattılar
Masa ve sandalyelerle karayolunu ulaşıma kapattılar
- Bitlis'te bir bölümü ruhsatsız olduğu gerekçesiyle verilen yıkım kararını protesto eden kefeterya sahibi ile çalışanları, Bitlis-Diyarbakır karayolunu masa ve sandalyelerle iki saat ulaşıma kapattı - Konvoyun oluştuğu yolda bazı sürücüler geri döndü. Yol, belediye yetkililerinin uzlaşma çağrısı üzerine ulaşıma açıldı

BİTLİS (AA) - Bitlis'te, belediyenin bir kafeteryanın önündeki oturma alanını yıkmak için verdiği kararı protesto eden kafeterya sahibi ile çalışanları, Bitlis- Diyarbakır karayolunu yaklaşık iki saat ulaşıma kapattı.

Bitlis Belediyesi, Hüsrevpaşa Mahallesi'nde Vahit Fidan'a ait kafeteryanın önündeki oturma alanı için ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı aldı. Belediyeye ait makinelerinin yıkım için kafeterya önüne gelmesiyle iş yeri sahipleri ile çalışanlar masa ve sandalyeleri Bitlis-Diyarbakır karayoluna koyarak yolu ulaşıma kapattı.

Kafeteryanın önündeki oturma yeri için 15 bin lira masraf yaptıklarını ve Bitlis'te birçok iş yerinin bu şekilde ruhsatsız olduğunu  iddia eden iş yeri çalışanları, benzin dökerek yol üzerindeki masa ve sandalyeleri yakmak istedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, eylemcileri ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık iki saat ulaşıma kapanan karayolunda uzun konvoy oluştu, bazı sürücüler geri dönerek farklı güzergahları kullandı.

Eylem, belediye yetkililerinin araya girip, uzlaşacaklarını söylemesiyle sona erdi. Bitlis-Diyarbakır karayolu eylemcilerin, masa ve sandalyeleri yoldan kaldırmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.