Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılar

Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılar
Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılar
- Bitlis'teki sivil toplum örgütleri saldırıları protesto etti

BİTLİS (AA) - İsrail askerlerin Mescid-i Aksa'ya yaptığı saldırılar, Bitlis'teki sivil toplum örgütleri tarafından protesto edildi.

Şerefiye Cami önünde, Bitlis Eğitim Sağlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BEST-DER) tarafından organize edilen basın açıklamasını, 20 sivil toplum kuruluşu desteklerken, toplanan kalabalık sloganlar atarak, İsrail bayrağını yaktı.

Sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan Birlik Haber -Sen Bitlis Şube Başkanı Nafiz Karakuzu, İsrail oğullarının, son günlerde azgınlıklarına bir yenisini daha ekleyerek, İslam aleminin ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'ya necis potinleriyle girdiğini söyledi.

İsrail askerlerinin, oradaki Müslümanlara müdahale ederek, Kur'an-ı Kerimleri yere attığını ifade eden Karakuzu, şöyle konuştu:

"İsrail, kendi peygamberini katleden, dünyanın hiçbir ülkesi ve milleti tarafından kabul görmeyen, şu an yaşadığı topraklarda kandan ve gözyaşından başka bir eser bırakmayan, dünyanın başına bela olan, dünyanın neresinde bir kaos ortamı varsa altından çıkan ve Allah'ın lanetlediği bir kavimdir. Müslümanlar olarak, İsrail rejiminin azılı bir terör şebekesi ve insanlığın başına musallat olmuş bir baş belası olduğunu en gür sedayla haykırıyoruz. İslam ümmeti, siyonistlere karşı gücünü birleştirmeli. Mescid-i Aksa'nın özgürleştirilmesi için ümmete birleşme çağrısında bulunuyoruz. Daha ne kadar zillet içinde kalıp bu yaşananlara seyirci kalacaksınız? İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'yı korumak için kimi bekliyorsunuz? Zayıf olduğumuz için değil, gücümüzün parçalanmasından kaybediyoruz."

Ortadoğu 'da oluk oluk Müslüman kanı aktığını belirten Karakuzu, İslam ümmetinin enerjisinin tüketildiğini bildirdi.

Karakuzu, "Birbirimizin kanını dökerken, onlar namusumuza el uzatıyor. Zalimler suçlu olduğu kadar, ihtilaflara sebep olanlar da onlar kadar suçludur. Kitabımızda dizüstü çökmek yoktur. Biz yiğit peygamberin ümmetiyiz. O Peygamber Müslümanların izzeti için İslam'ın tüm gücünü seferber etmiştir" dedi.

İsrail'in, müzakereden değil, şiddetten anladığını bildiren Karakuzu, Müslümanların aralarındaki ihtilaf ve görüş farklılıklarını bir kenara bırakıp, vahdet çizgisinde birleşmesi gerektiğini ifade etti.