"Minik ayaklar", öğretmenin çabasıyla üşümekten kurtuldu

"Minik ayaklar", öğretmenin çabasıyla üşümekten kurtuldu
"Minik ayaklar", öğretmenin çabasıyla üşümekten kurtuldu
- Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde görev yapan sınıf öğretmeni Alev Turgut'un sosyal medya üzerinden yaptığı çağrı kapsamında 183 öğrenciye kışlık ayakkabı gönderildi

BİTLİS (AA) - Adilcevaz ilçesindeki Mollafadıl köyünde görevli öğretmen Alev Turgut'un  sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıyla 183 öğrenciye kışlık ayakkabı dağıtıldı.

Öğretmen Turgut'un Kömürlü köyünde eğitim gören öğrenciler için sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıya destek veren hayırsever kişi ve kurumlar tarafından 183 öğrenciye kışlık ayakkabı gönderildi.

Yardım kolilerini alan Alev öğretmen,  İlçe  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergün Ergören ile dar gelirli 183 öğrenciye kışlık ayakkabılarını dağıttı.

Ergören, yaptığı açıklamada, Alev öğretmenin çağrısı üzerine ilçede eğitim gören öğrencilere yardım yapıldığını belirterek, daha önce 12 köy okulunda 392 öğrenciye ayakkabı yardımı yaptıklarını anımsattı.

Öğretmen Turgut'a ve hayırseverlere teşekkür eden Ergören, çocukların yüzündeki mutluluğa şahit olmanın her şeyden önemli olduğunu söyledi.

Öğretmen Alev Turgut ise ülkede çok sayıda yardımsever bulunduğunu bildirerek, sosyal medya üzerinden yaptığı çağrılara destek veren kişi ve kurumlara teşekkür etti.