Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
BİTLİS (AA) - Hizan Müftülüğünün, Miraç Kandili dolayısıyla düzenlediği mevlit programı yoğun ilgi gördü.Merkez Yeni Cami de düzenlenen program,...

BİTLİS (AA) - Hizan Müftülüğünün, Miraç Kandili dolayısıyla düzenlediği mevlit programı yoğun ilgi gördü.

Merkez Yeni Cami de düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

Mevlidin Kürtçe okunduğu programda, Kürtçe ve Türkçe seslendirilen ilahiler, büyük beğeni topladı. Yapılan duaların ardından program sona erdi.

İlçe Müftüsü Tahir Erçin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Miraç Kandili dolayısıyla mevlit programı düzenlediklerini söyledi.

Miraç Kandili'nin önemine değinen Erçin, şöyle devam etti:

"Müminler olarak, bu gece nice mana ve hikmetle dolu mübarek Miraç Kandili'ni idrak edeceğiz. İsra ve Miraç, peygamberimizin bir gece Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da yüce Allah'ın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için, yaptığı mucizevi bir yolculuktur. Miraç, bizler için hediyedir. Rab'bimize en yakın anımız olan namaz, bu gece beş vakit farz kılınmıştır. Resulullah efendimizin, Miraç ile mana aleminin basamaklarında bir bir yükseldiği gibi bizler de Rab'bimiz katında namazlarımızla yükseliriz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Miraç Kandili'ni tebrik ediyorum. Miraç'ın, milletçe alem-i İslam olarak yükselmemize ve yücelmemize, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularımızın pekişmesine vesile olmasını yüce Allah'tan diliyorum. Kandiliniz mübarek olsun."

Duaların okunmasının ardından program sona erdi.

Programa, Kaymakam Sedat İnci, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.