Muharrem ayı

Muharrem ayı
Muharrem ayı
- Adilcevaz Belediyesi aşure dağıttı

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Belediyesi ve AK  Parti Kadın Kolları Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla cuma namazı çıkışı vatandaşlara aşure dağıttı.

Merkez Şerefiye Cami önünde düzenlenen aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, yaptığı açıklamada, Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir ay olduğuna dikkat çekti.

Görsoy, şöyle konuştu:

"Muharrem ayı hepimiz için özel ve anlamlı bir aydır. Aşure günü de bu anlamda önemsediğimiz bir gündür. Biz de bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz. Her yıl gerçekleştirdiğimiz aşure günümüzü, halkımızın yoğun teveccühü ve katılımıyla bu yılda gerçekleştirmenin, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin mutluluğu içindeyiz. Bu mübarek ayda paylaşmanın verdiği sevinç hepimizin gönüllerine yansıdı. Bu mübarek ayda dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin devam etmesini temenni ediyor, bu ayın ilçemize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum."

AK Parti İlçe Başkanı A. Hamdi Tutçu ise Muharrem ayının başlangıcı dolayısıyla parti olarak, halkla buluştuklarını ifade etti.

Tutçu, "Bu aylar mübarek ve bereketli aylardır. Bu nedenle gelenek ve göreneklerimiz doğrultusunda aşure etkinliği düzenledik" dedi.