Mutki'de "Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi

Mutki'de "Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi
Mutki'de "Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi
BİTLİS (AA) - Mutki ilçesinde yürütülen, "Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi sona erdi.Mutki Kaymakamlığı Proje Birimi tarafından...

BİTLİS (AA) - Mutki ilçesinde yürütülen, "Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi sona erdi.

Mutki Kaymakamlığı Proje Birimi tarafından hazırlanan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında kabul gören projenin kapanış toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan  İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Sani Ekin, projenin başarıyla tamamlandığını belirterek, proje kapsamında yapılan geziler ve etkinliklerin çok güzel geçtiğini söyledi.

Projede emeği geçen ekibe teşekkür eden Ekin, bu tür çalışmaların devam etmesi gerektiğini bildirdi.

Proje Koordinatörü Güven Orak ise kin ve nefretin kardeşliği bozarak, hem birey hem de toplumun huzurunu ve saadetini kökünden sarsabileceğini bildirdi.

Orak, "Peygamber efendimizin 'Birbirinize karşı kin ve nefret doğuracak hareketlerde bulunmayın, haset etmeyin, birbirinize darılıp, sırt çevirmeyin. Ey Allah'ın kulları, kardeş olunuz. Bir Müslümanın kardeşine üç günden fazla küs kalması helal olmaz' hadisinden yola çıkarak bu projeyi oluşturduk. Toplumdaki nefret söyleminin yenilmesi adına yapılan bu çalışmada emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

Projede emeği geçenlere plaket verilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Toplantıya kurum amirleri, proje ekibi ve öğrenciler katıldı.