Öcalan'ın nevruz mesajı

Öcalan'ın nevruz mesajı
Öcalan'ın nevruz mesajı
- Bitlis'teki vatandaşlar, Öcalan'ın mektubunu olumlu karşıladı

BİTLİS (AA) - Bitlis'teki vatandaşlar, Diyarbakır 'daki nevruz kutlamasında İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan 'ın gönderdiği mesajı, televizyondan takip etti.

Bitlisli vatandaşlar, nevruz programında HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in okuduğu mesajı dikkatle dinleyerek, Öcalan'ın bu mesajının çözüm sürecine daha da katkı sunmasını bekliyor.

Vatandaşlar, Öcalan'ın mektubunda, özellikle çözüm sürecine ve barışa vurgu yapılmasını olumlu karşıladı.

Kentte bir kahvehanedeki televizyondan Öcalan'ın mesajını dinleyen vatandaşlardan Mehmet Cankaç, Öcalan'ın mesajının sadece Kürtler için değil, tüm Türkiye için olduğunu belirterek, "Öcalan, mesajında herkes için barış istiyor. Ülkemiz için bundan daha güzel ne olabilir? Bu çağrı olumlu ve mükemmel. Herkes elini vicdanına koysun. Bu çağrıda ayrım yapılmadı. Güzel bir mesaj oldu" dedi.

Hakim Kandöre ise Öcalan'ın çağrısını çok olumlu gördüklerini söyleyerek, "Bu mesajın Türkiye'ye, halkımıza ve milletimiz için hayırlara vesile olur. Doğu ve Güneydoğu ile Türkiye halkları, barış, kardeşlik ve huzur istiyor. Biz huzur istiyoruz. Bu çağrının da barış sürecine katkı sunacağına inanıyoruz. Herkesin barış istemesi lazım. Millet televizyonların önüne kitlenmiş, huzur ve barış istiyor" diye konuştu.

Bişar Ayaz da Öcalan'ın çağrısının olumlu olduğunu ve bunu Doğu, Güneydoğu ve tüm Türkiye halkları için önemli bulduklarını ifade etti.