Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
- Tatvan Belediye Başkanı Aksoy, mesaj yayımladı

BİTLİS (AA) - Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Aksoy, mesajında, ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü ve Ramazan Bayramını karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İçerisinde sayısız güzellikleri barındıran bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günler olduğunu kaydeden Aksoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının arttığı bayramlar, birlik ve beraberliğimizi simgeleyen ortak değerlerimizin başında gelmektedir. İyilik ve güzelliklerin filizlendiği bayramlar, aynı zamanda millet olma şuuruna ermenin, bizleri bir arada tutan değerleri geliştirmenin vesilesidir. Bayram sünneti devam ettirilirken, İslam aleminin durumu da akıllardan çıkarılmamalı. Bizler, dünyanın birçok yerinde zülme uğrayan Müslümanların bu bayrama buruk gönülle giren her kardeşimizin hüznünü, acısını da yüreğimizde taşıyoruz. Bu nedenle mübarek Ramazan Bayramında dünyanın muhtelif yerlerinde zorda, darda ve sıkıntıda olan bütün kardeşlerimize dua ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Tatvanlı hemşerilerimin olmak üzere tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice bayramlara kavuşmayı, insanlığın barış, huzur ve saadet içerisinde olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Birlik

  ,

  Tatvan