Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
BİTLİS (AA) - Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ve Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Kaymakam Özbek,...

BİTLİS (AA) - Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ve Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Özbek, mesajında, bayramın, birlik ve beraberliğin pekişmesine, toplumsal barışın güçlenmesine, küskünlerin barışması, sosyal dayanışma, sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışının zirveye ulaşmasına yaptığı katkılara dikkati çekti.

Özbek, mesajında, "Dolayısıyla, fert ve toplum hayatımızda özel bir yere sahip, müstesna günlerimizden olan Ramazan Bayramı'na, milletçe, huzur ve güven ortamı içerisinde ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Tüm Adilcevazlı hemşehrilerimin bayramını kutlarken, Ramazan Bayramı'nın ilçemize, ülkemize ve tüm insanlığa, sağlık, esenlik ve mutluluklar getirmesini diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Gürsoy ise bayramların inanç ve kültürdeki yeri, milli ve manevi değerlerin öngördüğü hoşgörü ve birliktelik anlayışı kapsamında kutlanması gerektiğini bildirdi.

Gürsoy, şunları kaydetti:

"İdrak etmekte olduğumuz ramazan bayramı bu müstesna günlerden bir tanesidir. Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin en güzel şekilde sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun perçinlendiği müstesna günlerden olan bayramlar, sılayı rahim açısından da özel günlerdir. Böyle bir günün başta Adilcevaz ilçemiz olmak üzere, milletimiz, İslam alemi ve insanlık alemi için hayırlara vesile olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimizin, milletimizin ve İslam aleminin mübarek ramazan bayramını tebrik ediyorum."