SYDV kardeş okulunu ziyaret etti

SYDV kardeş okulunu ziyaret etti
SYDV kardeş okulunu ziyaret etti
BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen "Kardeş Okul Kardeş Kurum" Projesi kapsamında, Sosyal Yardımlaşma...

BİTLİS (AA) - Hizan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen "Kardeş Okul Kardeş Kurum" Projesi kapsamında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) kardeş okulunu ziyaret etti.

Yunus Emre Anaokulu'nu ziyaret eden Hizan SYDV Müdürü Mustafa Korkmaz, ilçede eğitim hizmetlerine destek olmak, sosyal sorumluluk ve dayanışma duygularını geliştirmek, kurumların tanıtımını sağlamak amacıyla projenin hayata geçirildiğini söyledi.

Yunus Emre Anaokulu'nun kurumlarının kardeş okulu olduğunu vurgulayan Korkmaz, şöyle konuştu:

"Arada kardeş okulumuzu ziyaret ediyor, öğrencilerin ve okulumuzun ihtiyaçlarını elimizden geldiğince gidermeyi çalışıyoruz. Eğitimin iyileştirilmesi ve kardeşliğin pekişmesi adına güzel bir proje. Okullardaki sorunları sadece Milli Eğitime bırakmak yanlış olur. Her kurum veya her dernek kardeş olduğu okulun sorunlarını giderse, sorunlar asgari seviyeye iner. Bu sorunların giderilmesiyle de ilçede eğitim seviyesi yükselir."

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Okul Müdürü Adem Dikmen ise en kısa zamanda kardeş kurumlarını ziyaret edeceklerini belirterek, Korkmaz'a ve projeyi hayata geçiren Hizan Kaymakamlığına teşekkür etti.